Ремонт шкворнів

Ремонт шкворнів вантажних автомобілів

Чи необхідний ремонт або заміна (пресування) шворнів завжди можна визначити по зносу шин: знос з одного боку (внутрішня сторона зношується більше), стирання покришок по діагоналі, або стирання по кромці. Люфт шворнів можна визначити по биттю рульового колеса: сильна вібрація керма, особливо при русі по вибоїнах, при попаданні в ямку людина не в силах утримати вантажівку.

При зносі шворнів розрізняють люфт по осі шворня вниз-вгору, відбувається внаслідок позамежного зносу підшипника (радіальний), і люфт кочення поворотного кулачка право-ліво, знос опорних втулок надмірний (осьовий).

 

Чому потрібний ремонт шкворнів

Фахівці рекомендують перевіряти підвіску, з нею і рульове управління при кожному плановому ТО. Заміна шкворнів - процедура, з необхідністю проведення якої стикаються абсолютно всі власники вантажних транспортних засобів, які інтенсивно експлуатують їх більше 1-2 років. Взагалі шкворні можна вважати свого роду витратним матеріалом, оскільки їх заміна найчастіше доводиться на кожні 50-80 тисяч км пробігу. Але термін служби шворнів можна значно збільшити, якщо змащувати поворотні кулаки раз в тиждень.

Шворні можна розділити на дві групи: конусні і прямі. Ціна на заміну однакова. Так само існують два способи заміни: за допомогою випресовки і за допомогою кувалдометра. У нашому вантажному сервісі ми використовуємо професійний випресовщик і виконуємо роботи для будь-яких вантажівок.

Чи можна провести ремонт шкворнів самому

Дідівський спосіб за допомогою кувалди і нагріву має ряд недоліків: непрогнозуємий за часом, іноді шкворень закисає і тоді на його демонтаж може піти не один день. Нагрівання послаблює метал, що позначиться на роботі всього рульового механізму при роботі кувалдою можна пошкодити і сам шкворень і поворотний механізм. Можна загубити і цілу передню балку або простояти в очікуванні ремонту не один день. У нашому вантажному сервісі ми робимо це все швидко та якісно.

Телефонуйте!
Дамо відповіді на усі запитання

Image

ТзОВ "ТРАК СОТА"

76008, Україна, 
м.Івано-Франківськ, 
вул. Юності 33

Головний офіс та магазин

 +38 (0342) 50-62-65

Бухгалтерія

+38 (096) 109-16-78

TIR запчастини

+38 (096) 476-91-92

TIR сервіс / ТАХО сервіс

+38 (097) 782-01-47

Гідравліка та Спецтехніка

+38 (096) 476-91-92