Четвер, 10 жовтня 2019 13:30

Шведські автономні гонки: Scania презентувала безпілотний самоскид без кабіни

Триває захоплююче змагання шведських вантажних марок в області автономних машин і ось тепер черговий безпілотна відповідь у вигляді самоскида без кабіни підготувала Scania.

Виглядає машина прибульцем з фантастичного блокбастера. Але повідомляється, що, крім наявності автономної електроніки і відсутності звичного відсіку для водія, серйозних технічних одкровень у самоскида немає.

Наприклад, в якості силового агрегату використовується звичайний дизель. Правда, як заявлено, працює він переважно на поновлюваному біопаливі - мабуть, мова йде про популярну в Швеції солярку з добавкою рапсового масла.

У просторі апарат, як і всі побратими, орієнтується за допомогою електронних органів почуттів: камер, радарів і GPS-приймачів. Крім відкритих кар'єрів машина може працювати і в шахтах, і на закритих будівельних майданчиках.

Зрозуміло, про серійне виробництво такої техніки поки нічого не відомо - це віддалена перспектива. Тому і про повну масу, вантажопідйомність і інші технічні характеристики концептуального самоскида залишається тільки здогадуватися.