Четвер, 10 жовтня 2019 13:16

На автобані в Німеччині встановили першу контактну мережу для електровантажівок

Ділянка з підвісною контактною лінією для електровантажівок з'явилась на трасі A5 між Вайтерштадтом та Мёрфельденом.

У реалізації проекту беру участь Гессенське управління дорожнього руху Hessen mobile, технічний університет Дармштадта, компанії Siemens Mobility і ENTEGA. На будівництво відрізка довжиною близько 14 км Федеральне міністерство навколишнього середовища та ядерної безпеки Німеччини (BMU) виділило 14.6 млн євро. Ще 15.3 млн євро спрямують на випробування електробану, які триватимуть до 2022 року.

По кілька разів на день по електрифікованій ділянці траси будуть проїжджати вантажівки різних компаній. Використовуючи електродвигун, вони зможуть одночасно заряджати акумулятори і після закінчення електробану ще якийсь час пересуватися на електротязі. Як говориться в офіційній заяві міської влади Гессена, до середини 2022 року планується вивести на випробувальну трасу п'ять дизельних вантажівок, оснащених додатковим електромотором.

За словами представника BMU Ріти Шварцелюхр-Саттер, протягом багатьох років випробування електрифікованих транспортних засобів проходили на закритому випробувальному полігоні. Зараз розпочинається практичний етап на трасі A5. У планах будівництво ще двох ділянок з підвісними електромережами в Шлезвіг-Гольштейн і Баден-Вюртемберзі. В цілому BMU вже виділив понад 70 мільйонів євро на розробку гібридних вантажівок, які живляться від повітряних електромереж. У міністерстві вважають, що ця технологія особливо актуальна в тому секторі вантажоперевезень, який не можна перевести на залізничний транспорт в середньостроковій і довгостроковій перспективі.

У Швеції аналогічна електрифікована дорога для вантажівок з'явилася ще в 2016 році. Двокілометрову ділянку дороги відкрили на магістралі Е16 недалеко від міста Евле в центральній Швеції. Вона призначавлась для випробувань вантажівки Scania G 360 4x2 з гібридною силовою установкою.